Akademia
marki Zdrojownia

W tej sekcji znajdziesz szereg praktycznych informacji związanych z naszymi rozwiązaniami. W artykułach dzielimy się naszym doświadczeniem, omawiamy etapy realizacji, wskazujemy dobre praktyki. To sprawdzone źródło informacji oraz porad na temat udostępniania wody pitnej w przestrzeni publicznej, przepisów prawnych z tego zakresu, korzyści płynących z instalacji zdrojów wody pitnej oraz aspektów technologicznych w tym zakresie.

Zapraszamy do lektury!

Zdroje wody pitnej – twój sprzymierzeniec w uzyskaniu ceryfikatu ekobudynku

Zdroje wody pitnej to ekologiczne, ekonomiczne oraz bezpieczne rozwiązania zapewniające nieograniczony dostęp do wody kranowej w biurach, urzędach, zakładach pracy, szkołach, galeriach handlowych oraz przestrzeni publicznej: w parkach, na rynkach miast, placach zabaw.

Zasilane są bezpośrednio z sieci wodociągowej, przyczyniają się do redukcji plastikowych odpadów w środowisku oraz uczą proekologicznych zachowań , dzięki czemu idealnie wpisują się w politykę oraz strategie budynków starających się w uzyskaniu certyfikacji LEED lub BREAM. Urządzenia do zastosowań wewnętrznych posiadają wbudowany liczniki eco, pokazujący liczbę zaoszczędzonych półlitrowych plastikowych butelek, ponadto wykonane są z materiałów podlegającym recyklingowi oraz mają obniżony poziom zużycia wody. Urządzenia chłodząco-gazujące są najnowszej generacji, w których jako czynnik chłodzący wykorzystywany jest o naturalny gaz R290 z certyfikatem Green Peace.

Zdroje w ekoprojektach

Zdroje zewnętrze to instalacje coraz częściej wykorzystywane w ekoprojektach i pożądane zarówno przez mieszkańców, jak i włodarzy miast i właścicieli budynków. Montowane na patiach lub przy wejściach do budynków, jako element strefy relaksu lub stacji rowerowych, służąc pracownikom a także okolicznym mieszkańcom. Sprawiają, że budynki stają się otwarte na potrzeby społeczeństwa oraz bardziej funkcjonalne. Co ważne w tego typu realizacjach zewnętrznych możemy w prosty sposób ponownie wykorzystać wodę odpadową do zasilanie pobliskich kwietników, dzięki czemu nie marnujemy żadnej kropli.

Budujmy świadomość wśród mieszkańców naszych miast, uczmy dzieci i młodzież picia czystej zdrowej wody, kształtujmy proekologiczne zachowania poprzez redukcję plastikowych opakowań, pokażmy, że warto zamienić wodę w plastikowych opakowaniach na wodę z kranu, której jakość i walory smakowe niejednokrotnie przewyższają tę zamkniętą w butelce.